FAQ

Najczęściej
Zadawane
Pytania

 

 

Czym jest Maptu?

Dekoracyjne mapy Maptu to sposób na piękny plakat, wyjątkową ozdobę Twojego domu. Możesz na nim umieścić mapę wybranego miejsca na Ziemi, od wielkich miast, jak Nowy Jork, Londyn czy Tokio, po te mniej znane, ale ważne dla Ciebie. Plakat zaprojektowany z pomocą Maptu to również idealny prezent dla kogoś wyjątkowego.

Jak wyszukiwać lokalizacji na mapie?

Kiedy wpiszesz nazwę szukanego miasta w okienku wyszukiwarki, pojawi się kilka podpowiedzi. Kliknij na jedną z nich. Od razu pojawi się na poglądzie projektu. Jeżeli miasto nie posiada polskiej nazwy, spróbuj wpisać jej wersję angielską lub oryginalną. Jeżeli poddasz się, napisz do nas lub zadzwoń. Pomożemy.

Dlaczego nie mogę znaleźć szukanego miejsca?

Niemożliwe ;) Jeżeli szukasz bardzo małej miejscowości, którą dobrze znasz, spróbuj znaleźć ją przesuwając mapę od pobliskiego, dużego miasta albo innego charakterystycznego punktu. Kiedy szukasz małej miejscowości nad rzeką, możesz ręcznie przesuwać mapę wzdłuż jej brzegu.

Jakie są metody płatności?

Przyjmujemy płatności za pośrednictwem bramki imoje firmowanej przez ING Bank. Imoje pozwala na wykonanie tradycyjnego przelewu z Twojego banku, płatność kartą, a także proponuje inne formy rozliczeń. Wybierz dogodną dla siebie formę zapłaty za plakat.

Jaki jest koszt przesyłki?

Koszt przesyłki w Polsce jest wliczony w cenę widoczną na stronie. Zamówienia zagraniczne są realizowane za pośrednictwem strony www.maptumaps.com.

Jaki jest czas dostarczenia przesyłki?

Przesyłka wysyłana jest w ciągu 3 dni roboczych. Kurier potrzebuje kolejnych 1-2 dni na dostarczenie jej do Ciebie - na terenie Polski. Wysyłka za granicę (realizowana Pocztą Polską) może zająć kilka dni. Za każdym razem dokonamy wszelkich starań, aby plakat znalazł się w Twoich rękach jak najszybciej. Uwaga: zamówienia zagraniczne prosimy składać za pośrednictwem strony www.maptumaps.com.

Jak dostarczany jest plakat?

Na terenie Polski plakaty wysyłamy pocztą kurierską. W trosce o bezpieczny transport współpracujemy ze sprawdzoną firmą. Plakaty są zapakowane w sztywną, kartonową tubę chroniącą przed zgnieceniem.

Czy mogę zamówić wysyłkę poza granice Polski?

Tak, w tym celu zapraszamy na stronę www.maptumaps.com. Przesyłki zagraniczne są wysyłane Pocztą Polską. Będziemy szczęśliwi, jeśli polskie dekoracyjne mapy zawędrują w najdalsze zakątki świata!

Co mam zrobić, jeśli przesyłka zaginie w transporcie i nie dotrze do mnie?

Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, jednak jeżeli przytrafi się to właśnie Tobie, skontaktuj się z nami. Prześlemy plakat ponownie.

Jak drukowane są plakaty?

Plakaty drukowane są na profesjonalnych drukarkach na matowym, sztywnym, białym papierze o gramaturze 180g/m2.

Jakie kolory ma wydrukowany plakat?

W sylu A i B wykorzystujemy odcienie czerni, szarości i bieli. Minimalistyczny projekt plakatu będzie pasował do większości wnętrz, a najbardziej do wnętrz z charakterem. Styl C będziemy raz na jakiś czas zmieniać pod względem kolorystyki. Warto nas śledzić!

Jakie są dostępne rozmiary plakatów?

Obecnie możesz wybrać jeden z 3 rozmiarów. Duży plakat ma wymiar 700x1000 mm, a mniejszy 610x915 mm, a najmniejszy 500x700 mm.

Gdzie znajdę odpowiednią ramkę na plakaty Maptu?

Największy plakat to popularny format B1. Bez problemu znajdziesz dla niego gotową antyramę lub ramę u najbliższego ramiarza, także w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Dwa mniejsze są odpowiedne np. do ramek, jakie można znaleźć w popularnej skandynawskiej sieci sklepów obecnej w wielu miastach Polski.

Czy otrzymam zniżkę na większe zamówienie?

Oczywiście. W tej sprawie zapraszamy do kontaktu z nami. Ustalimy jaki rabat jesteśmy w stanie przyznać przy zamawianej przez Ciebie liczbie plakatów. Pamiętaj, że jesteśmy do dyspozycji pod adresem maptu@maptu.pl.

W którym momencie mogę podać dane do faktury?

Wypełnij po kolei formularz zamówienia. Zapytamy Cię o to, czy chcesz otrzymać fakturę i poprosimy o dane Twojej firmy. Postaraliśmy się o jak najprostszą procedurę zamawiania, z pewnością nie przeoczysz tego etapu.

Jak mogę zgłosić reklamację?

Napisz do nas na maptu@maptu.pl i opisz sytuację. Jeżeli to możliwe, dołącz zdjęcie wady. Nie pozwolimy, żeby ktoś był niezadowolony z naszych usług.

Strona chyba nie wyświetla się prawidłowo. Co zrobić?

Zalecamy korzystanie z naszej strony na ekranach o dużej przekątnej (np. komputerach stacjonarnych i lapopach), w najnowszych wersjach przeglądarek internetowych.

Mam zamówienie specjalne. Zrealizujecie?

Oczywiście! Dekoracyjne plakaty z mapą w wielu kolorach, na nietypowych materiałach, w niestandardowych rozmiarach... Jeśli masz zamówienie specjalne, napisz do nas w celu wyceny prac nad realizacją Twojegu pomysłu.

Marzy mi się wielka mapa na tapecie. Możecie ją zrobić?

Mamy na koncie wiele niestandardowych realizacji. Mapy na tapetach, mapy na płótnie, tkanienie, pocztówkach, kalendarze, prezenty dla kontrahentów. Możliwości jest naprawdę wiele!

Czy mogę zgłosić się do Was z moim pomysłem?

Tak! Zapraszamy do kontaktu w każdej sprawie. Jeżeli masz pomysł na współpracę – chętnie go poznamy. Serdecznie zapraszamy do współpracy blogerów, architektów, właścicieli kawiarni, restauracji, sklepów oraz przedstawicieli innych firm czy instytucji.

Z jakiej bazy map korzysta Maptu?

Korzystamy z map dostępnych dzięki sieci OpenStreetMap®, projektu open data, rozpowszechnianego na licencji Open Data Commons Open Database License (ODbL) przez OpenStreetMap Foundation (OSMF).